دانلود نرم افزار
لینک این خبر توسط نرم افزار نیشابور پیام ارسال شده است

کتابخانه نابینایان نیشابور به توسعه فضا نیاز دارد

13 : 0 - 1398-7-24
کتابخانه نابینایان نیشابور به توسعه فضا نیاز دارد
رئیس نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان نیشابور گفت: کتابخانه نابینایان نیشابور با ۶۰ متر مربع زیر بنا بیش از ۳۰۰ عضو فعال دارد و به توسعه فضا نیاز دارد.

محمدرضا مقدم پاشا سه‌شنبه شب به مناسبت روز جهانی نابینایان در جمع اعضای کتابخانه نابینایان نیشابور افزود: طی یک سال گذشته ۲۰۰ میلیون ریال صرف بهسازی این کتابخانه شده ولی همچنان با مشکل کمبود فضا برای روشندلان فرهیخته رو به رو هستیم که امیدواریم با راه اندازی کتابخانه مرکزی نیشابور این مشکل بر طرف شود.
وی اظهار داشت: درحال حاضر هزار و ۵۰ جلد کتاب به خط بریل و بیش از ۱۰ هزار منبع گویا در این مرکز موجود است و برای استفاده نابینایان از اینترنت ۵۰۰ میلیون ریال صرف خرید برجسته نگار اینترنت، رایانه و ملزومات آن شده است.
رئیس نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان نیشابور گفت: برای بهره مندی دانشجویان نابینای نیشابوری ۵۰ جلد کتاب دانشجویی توسط کتابداران، گویا شده و برنامه های آموزشی در رشته‌های کامپیوتر، سفال گری و آموزش خط بریل برای اعضا به صورت ماهیانه برگزار می شود.
مقدم پاشا افزود: طی یک سال گذشته پنج جلد قرآن کریم به خط بریل هر کدام به ارزش ۳۶۰ هزار تومان‌ و ۱۸ قلم قرآنی هر کدام به ارزش ۳۵۰ هزار تومان توسط خیرین به کتابخانه نابینایان نیشابور اهدا شده است و برای رفع کمبودها نیازمند مشارکت هرچه بیشتر خیرین هستیم.
ثبت شده در :سامانه خبری نیشابور پیام
خبر شهری - فرهنگ و ارشاد اسلامی
کد خبر : 11571220926