دانلود نرم افزار
لینک این خبر توسط نرم افزار نیشابور پیام ارسال شده است

رکورد دومینوی ۱۶ هزار قطعه‌ ای در نیشابور ثبت شد

23 : 0 - 1398-7-27
رکورد دومینوی ۱۶ هزار قطعه‌ ای در نیشابور ثبت شد
داور رسمی ثبت رکوردهای ورزشی فدراسیون ورزش‌های همگانی و مسئول کمیته هنرهای فردی و نمایشی استان خراسان رضوی گفت: رکورد دومینوی ۱۶ هزار قطعه‌ای در ورزشگاه انقلاب نیشابور ثبت و مستند آن به فدراسیون ارسال گردید.

جلیل پرداختی چهارشنبه شب در حاشیه این مراسم طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هدف از برگزاری این مراسم معرفی توانمندی‌ های دومینوکاران و آشنایی مردم و مسئولان با این رشته است.
وی اظهار داشت: استان خراسان رضوی یکی از قطب های اصلی ثبت رکوردهای ورزشی است و از ابتدای امسال حدود ۵۰ دومینو در این استان چینش و ریزش شده است.
وی گفت: در سه ماه اخیر حدود ۲۰ رکورد ورزشی جدید در استان خراسان رضوی در رشته‌های مختلف از جمله طناب‌زنی، روپایی با توپ، نیم‌وارو، حلقه کمر ثبت شده که از این تعداد در بیش از هشت رشته رکوردهای گینس را جابجا کرده است.
مسئول انجمن هنرهای فردی نمایشی شهرستان نیشابور نیز گفت: این دومینوی ۱۶ هزار قطعه‌ای به روش تاپ لینگ به متراژ ۶۰۰ متر  با همکاری سه نفر طی ۱۲ ساعت چیده شد.
بهروز فیض‌ آبادی افزود: پیش از این، دومینوی پرچم ایران با تعداد ۹ هزار قطعه و دیوار نوشته به تعداد ۶ هزار قطعه چرخش و ریزش شد و امروز با ریزش این مارپیچ ۱۶ هزار قطعه‌ای امیدواریم بتوانیم رکورد جدید ثبت کنیم.
حدود ۱۵۰ دومینوکار در قالب ۲۰ هیات در استان خراسان رضوی فعالیت دارند.
ثبت شده در :سامانه خبری نیشابور پیام
خبر شهری - نیشابور پیام
کد خبر : 31571516344