دانلود نرم افزار
لینک این خبر توسط نرم افزار نیشابور پیام ارسال شده است

جزئیات تازه از سهم‌خواهی‌ها در دانشگاه فرهنگیان نیشابور

12 : 0 - 1398-7-12
در حالی که روز سه‌شنبه خبرگزاری فارس گزارشی با عنوان «سهم‌خواهی‌های مسؤولان از دانشگاه فرهنگیان نیشابور/ رانت به جای شایسته‌سالاری!" منتشر کرد که اطلاعات به‌دست‌آمده طی این مدت جزئیات جدیدتری از این خبر را افشا می‌کند.

در حالی که روز سه‌شنبه خبرگزاری فارس گزارشی با عنوان «سهم‌خواهی‌های مسؤولان از دانشگاه فرهنگیان نیشابور/ رانت به جای شایسته‌سالاری!» منتشر کرد که اطلاعات به‌دست‌آمده طی این مدت جزئیات جدیدتری از این خبر را افشا می‌کند.

در گزارش اشاره شده، به گفته‌های مدیر آموزش‌وپرورش نیشابور در نشست خبری استناد شده بود که دختر وی امسال سال پنجم خدمتش را شروع کرده و با چهار سال دوران تحصیل وارد 9 سال سابقه خدمت می‌شود و می‌تواند قانونی درخواست انتقالی دهد.

مدیر آموزش‌وپرورش زبرخان در رابطه با این خبر در گفت‌وگو با فارس گفت: احتمالاً مدیر آموزش‌وپرورش نیشابور منظورش از سابقه پنج ساله با دوران تحصیل دخترش بوده است وگرنه خانم هانیه مهرآبادی دوران تحصیلش چهار سال به طول انجامیده و امسال نیز سال سوم تدریسش بوده و سال پنجم تدریس اشتباه است.

سید مجتبی تاراش تأکید کرد: دختر ایشان به نیشابور منتقل شده است ولی از جزئیات مطلع نیستم، ممنوعیت انتقال زیر هشت ساله وجود دارد ولی قانون برای انتقال از منطقه محروم به دیگر نقاط جهت پست اداری و البته با دستور مدیرکل آموزش‌وپرورش استان راه را باز گذاشته است.

وی تصریح کرد: قانون کلی ممنوعیت وجود دارد ولی در گذشته نیز استثنا وجود داشته است، به عنوان مثال شهریور ماه رئیس پردیس فرهنگیان نیشابور تقاضای انتقال فرد دیگری را نیز با سوابقی شبیه دختر مدیر آموزش‌وپرورش داشت که ما انتقال وی را به بعد از ماه مهر و مشخص شدن وضعیت نیروها منوط کرده‌ایم.

تاراش بدون اشاره به دلیل موافقت با انتقال دختر مدیر آموزش‌وپرورش نیشابور به نیشابور در حالی که کمبود فعلی معلم در این بخش وجود دارد، خاطر نشان کرد: برای انتقال دختر مدیر آموزش‌وپرورش نیشابور، رئیس پردیس دانشگاه فرهنگیان این شهر و یا هیچ‌کس دیگری درخواست نکرده است، دانشگاه درخواست نیرو کرده است که هر کس صلاح است به این دانشگاه فرستاده شود که ما در نهایت صلاح دانستیم وی به پردیس دانشگاه منتقل شود.

این تناقضات گفتار مبنی بر عدم موافقت انتقال نیروی درخواست شده توسط دانشگاه و مشروط کردن بررسی آن به وضعیت معلم‌های بخش زبرخان و همچنین انتقال یک جانبه دختر مدیر آموزش‌وپرورش نیشابور به این شهرستان ابهاماتی است که هنوز پاسخ داده نشده است.

اما حسین مهرآبادی در قسمتی از صحبت‌های خود، به تحصیل دخترش در مقطع ارشد در دانشگاه فردوسی اشاره کرد و دلیل انتقال نامبرده در سال گذشته از مدرسه‌ای در منطقه محروم به مدرسه‌ای در شهر خرو را مجوز اداره کل مبنی بر استفاده و نیاز به دخترش در این مدرسه و در این رشته دانست و به‌صراحت گفت: دخترم برای سمت مشاور به این مدرسه منتقل شد.

اما با بررسی پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه فردوسی و جست‌وجو فامیل مهرآبادی با املاهای مختلف فقط یک دختر با نام هانیه مهرابادی در این دانشگاه تحصیل می‌کند؛ که نامبرده در رشته روانشناسی مشاوره و تربیتی تحصیل می‌کند؛ اما نکته جالب‌تر این است که هانیه مهرآبادی ورودی سال 98 یعنی مهر امسال در این دانشگاه است و انتقال سال گذشته وی به‌عنوان سمت مشاور، سؤال‌های بیشتری را ایجاد می‌کند.

پس از بررسی‌های بیشتر مشخص شد که مدیر مدرسه‌ای که هانیه مهرآبادی در آن به تدریس مشاوره پرداخته نیز لیلا مهرآبادی و دخترعموی نامبرده است.

به نظر می‌رسد با بررسی ابعاد مختلف این تخلف، زوایای جدیدتری از این‌گونه تخلفات در اداره‌های آموزش‌وپرورش شهرستان نیشابور و بخش‌های اقماری به دست می‌آید که ضرورت ورود نهادهای نظارتی و امنیتی را جدی می‌کند.
ثبت شده در :سامانه خبری نیشابور پیام
خبر شهری - دانشگاه نیشابور
کد خبر : 41570178834