دانلود نرم افزار
لینک این خبر توسط نرم افزار نیشابور پیام ارسال شده است

سه‌ هزار خدمت توسط جامعه پزشکی نیشابور ارائه شد

17 : 0 - 1398-8-29
سه‌ هزار خدمت توسط بسیج جامعه پزشکی نیشابور ارائه شد

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نیشابور گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از سه هزار مورد خدمات پزشکی توسط بسیج جامعه پزشکی به بیماران نیازمند در محلات و روستاهای این شهرستان ارائه شده است.

سرهنگ سید علی اکبر حسینی روز چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت چهلمین سالگرد تاسیس بسیج افزود: بسیج جامعه پزشکی نیشابور شامل ۲۰۰ نفر دکتر، پرستار و بهیار است که در قالب اردوهای جهادی خدمات متنوعی در این شهرستان ارائه می‌دهند.

وی اظهار داشت: در یکی از این اردوهای جهادی بیش از ۲۰ میلیارد ریال خدمات رایگان دندانپزشکی در بخش میان جلگه این شهرستان ارائه شد.
وی گفت: از ابتدای امسال ۱۷۵ مورد تسهیلات اشتغالزایی به متقاضیان در روستاها توسط بسیج نیشابور پرداخت شده و طی این هفته نمایشگاه ارائه محصولات این کارآفرینان برگزار می‌شود. 
سرهنگ حسینی افزود: ۳۲۳ گروه پایگاه محور در نیشابور برای ارائه خدمات عمرانی، بهداشتی و آموزشی فعالیت دارند و از ابتدای امسال ۹ هزار و ۳۰۵ نفرروز اردوی جهادی در این شهرستان برگزار شده است.
وی اظهار داشت: چهار هزار تیم گشت بسیج در این شهرستان با هدف پیشگیری از وقوع جرم در قالب تیم‌های چند نفره با همکاری نیروی انتظامی فعال است و هر هفته امنیت برگزاری نمازجمعه در هفت مصلای نیشابور با استفاده از حدود یکصد نفر از نیروهای بسیج تامین می‌شود.
وی گفت: با برگزاری اردوهای طرح هجرت دانش آموزی، حیاط مدارس بخش زبرخان نیشابور بهسازی شده بطوریکه امروز هیچ مدرسه خاکی در این بخش وجود ندارد. 
سرهنگ حسینی افزود: امسال در قالب این اردوها هفت هزار و ۱۰۰ متر دیوارنویسی و زیباسازی مدارس نیشابور انجام شده و ۱۷ واحد مسکونی معسرین زیرپوشش خدمات عمرانی بسیج قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: تفاهمنامه احداث ۵۲ خانه برای کسانی که خانه‌هایشان به دلیل فرسودگی قابل استفاده نبوده منعقد شده که از این تعداد ۴۳ واحد آماده و به بهره‌برداری رسیده است.
وی با بیان اینکه ۶۷۰ معسر در این شهرستان شناسایی شده است گفت: امسال بسیج نیشابور ۱۲۲ فقره جهیزیه و کمک جهیزیه، یک هزار و ۱۶۰ بسته لوازم‌التحریر و یک هزار و ۳۴۰ بسته مواد غذایی به نیازمندان اهدا کرده است.
سرهنگ حسینی افزود: طی این‌ مدت در قالب اردوهای بسیج با احداث ۲۱ سالن ورزشی حدود ۱۰ هزار و ۷۴ مترمربع به فضای ورزشی شهرستان افزوده شده و چهار هزار و ۹۴۳ مورد خدمات از قبیل ارائه گواهی کسر از خدمت به بسیجیان متقاضی ارائه شده است.
وی با بیان اینکه هفته بسیج امسال با شعار چهل سال خدمت، جهاد و شهادت آغاز می‌شود اظهار داشت: امسال طی هفته بسیج ۵۰۰ برنامه در نقاط مختلف نیشابور در نظر گرفته شده که از این تعداد ۱۰۰ برنامه حوزه محور و ۴۰ برنامه در سطح شهر نیشابور برگزار می‌شود.
ثبت شده در :سامانه خبری نیشابور پیام
خبر شهری - بسیج
کد خبر : 41574258200