دانلود نرم افزار
لینک این خبر توسط نرم افزار نیشابور پیام ارسال شده است

برگزاری جشن کتاب بربال سیمرغ در شهرستان نیشابور

09 : 0 - 1398-9-3
برگزاری جشن کتاب بربال سیمرغ در شهرستان نیشابور
جشن کتاب بربال سیمرغ در شهرستان نیشابور برگزار شد.

فرماندار شهرستان نیشابور در مراسم جشن کتاب بربال سیمرغ گفت: کتاب به عنوان چراغی همیشه فروزان، راه رسیدن به دانش، معرفت و اندیشه را روشن کرده است و انتقال دانایی و آگاهی، بالندگی و شکوفایی را در پی دارد.

سعید شیبانی افزود: این میراث گران بها ارتباطی ناگسستنی میان گذشته و حال را نیز برقرار می سازد و این آگاهی و شکوفایی و ارتباط همان حال خوش ناشی از خواندن کتاب است.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی در آیین جشن کتاب سیمرغ گفت: در تاریخ نیشابور دیده می شود که این شهر پس از حمله مغولان یا دیگر حوادث تاریخی همیشه توانسته است از گزند حوادث سربلند بیرون بیاید و این گذشته ارزشمند باعث افتخار ماست.

حمید گرمابی افزود: هرچند ما به گذشته خود بسیار افتخار می کنیم اما متأسفانه کمتر از گذشته خود استفاده کرده ایم و باید نیشابور را به گونه ای توسعه داد که درخور نام نیشابور باشد و امید داریم در آینده با صرف هزینه و تلاش بیشتر بتوان در خور نام نیشابور کار و فعالیت کرد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیشابور گفت: در سال جاری فعالیت های مهمی در اداره کتابخانه های این شهرستان صورت گرفت که کلنگ زنی کتابخانه مرکزی در بوستان ارغوان و کتابخانه خیر ساز فهیمه زینلی در غرب شهرستان نیشابور از اهم این فعالیت هاست. 

محمدرضا مقدم پاشا با ابراز امیدواری افزود: هرچه سریع‌تر دو کتابخانه با نگاه ویژه خیرین، مردم فرهنگ دوست، نمایندگان مجلس و مسئولان شهرستان به بهره برداری برسد.

وی اظهار داشت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، خوانش کتاب و نشست های کتابخوان از فعالیت‌های ترویجی کتابخانه های عمومی است. 

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نیشابور اعلام کرد: از تمامی سازمان‌های مردم نهاد، معلمان، خیرین حوزه کتاب و کتابخانه سازی، دوستداران کتاب و اهالی فرهنگ که در برگزاری این برنامه ها کتابداران را یاری کردند تشکر و قدردانی می‌کنم و برگزاری این آیین نیز به منظور ارج نهادن‌های تلاش‌های این بزرگواران است.

در پایان این مراسم که در محل سالن جهاد دانشگاهی نیشابور برگزار شد از کتابخوانان برتر، فرهنگیان و مدیران آموزش و پرورش، واقفان کتاب، خیرین کتابخانه ساز و مروجان برنامه های کتاب و کتابخوانی تجلیل شد.
ثبت شده در :سامانه خبری نیشابور پیام
خبر شهری - فرهنگ و ارشاد اسلامی
کد خبر : 51574574180