دانلود نرم افزار
لینک این خبر توسط نرم افزار نیشابور پیام ارسال شده است

تحقق ۱۱۰ درصدی دریافت مالیات در نیشابور طی شش ماهه اول امسال

21 : 0 - 1398-7-15
تحقق ۱۱۰ درصدی دریافت مالیات در نیشابور طی شش ماهه اول امسال

مدیر حسابرسی مالیاتی شهرستان نیشابور گفت: مردم مالیات خود را به موقع پرداخت می‌کنند و خوشبختانه ۱۱۰ درصد مالیات در شش ماهه اخیر تحقق پیدا کرده است.
رضا مجرایی مقدم، عصر دوشنبه در نشست خبری اظهار کرد: مالیات به عنوان یکی از زیربناهای توسعه و آبادانی هر کشور می‌تواند علاوه بر نقش‌های اقتصادی و اجتماعی حتی در حوزه امنیتی و استقلال کشورها نیز نقش موثری را ایفا کند، به شکلی که کشورهای توسعه‌یافته، امنیت پایدار اقتصادی خود را در برابر تکانه‌های ناگهانی، تحریم‌ها، کاهش درآمدها و افزایش بدهی‌ها با ترویج و نهادینه‌سازی پرداخت مالیات تأمین کرده‌اند.

مدیر حسابرسی مالیاتی شهرستان نیشابور عنوان کرد: پیش‌بینی وصول مالیات در فروردین‌ماه، هفت میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به‌صورت مستقیم بوده است که ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال تحقق داشته‌ایم.

نیشابور ۱۲ درصد مالیات استان را تأمین می‌کند

مجرایی مقدم با بیان اینکه مردم مالیات خود را به موقع پرداخت می‌کنند و پیش بینی می‌کنیم در مهرماه وضعیت مناسبی داشته باشیم، اظهار کرد: خوشبختانه ۱۱۰ درصد مالیات در شش ماهه اخیر تحقق پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه اعتماد خوبی از سوی مردم برای پرداخت مالیات داشته‌ایم، ادامه داد: درآمدهای مالیاتی تنها امید برای خروج از شرایط موجود کشور است.

مدیر حسابرسی مالیاتی شهرستان نیشابور با بیان اینکه نیشابور ۱۲ درصد مالیات استان را تأمین می‌کند، اظهار کرد: شهرستان نیشابور به دلیل صنعتی بودن، سهم بزرگی در پرداخت مالیات دارد که حداقل هشت درصد مالیات شهرستان، مربوط به صنایع شهرستان است.

وی در ادامه گفت: از سال گذشته، ۱۰۰ درصد خدمات ما به شهروندان، الکترونیکی است و خطاهای انسانی در اداره امور مالیاتی شهرستان بسیار کاهش داشته است.

مدیر حسابرسی مالیاتی شهرستان نیشابور با بیان اینکه در نیشابور، فرار مالیاتی نداریم و بیشتر، عدم آگاهی از پرداخت مالیات وجود دارد، افزود: معضل عدم پرداخت مالیات توسط پزشکان به‌زودی با جلسه توجیهی با دانشکده علوم پزشکی نیشابور در شهرستان حل و فصل خواهد شد.

وی بیان کرد: قسمتی از درآمدهای مالیاتی، صرف آموزش کارکنان اداره می‌شود و حقوق کارکنان شهرستان با سایر شهرستان‌ها تفاوتی ندارد.

مجرایی مقدم افزود: کسانی که جریمه مالیاتی دارند، اگر تا پایان مهرماه تکلیف بدهی خود را مشخص کنند، ۱۰۰ درصد جریمه‌های قابل اظهار آنها، بخشیده می‌شود.
ثبت شده در :سامانه خبری نیشابور پیام
خبر شهری - فرمانداری
کد خبر : 61570472196