دانلود نرم افزار
لینک این خبر توسط نرم افزار نیشابور پیام ارسال شده است

رسانه‌ها نقشی موثر در حفظ سلامت انتخابات دارند

18 : 0 - 1398-8-27
رسانه‌ها نقشی موثر در حفظ سلامت انتخابات دارند

رئیس دادگستری نیشابور گفت: رسانه‌ها به عنوان پل اصلی ارتباطی جامعه در امر پیام‌رسانی نقشی موثر در حفظ سلامت انتخابات، جلب مشارکت حداکثری مردم و جلوگیری از التهاب در فضای این رویداد مهم سیاسی دارند.

حجت‌الاسلام غلامحسین حکمتی‌پور روز یکشنبه در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان نیشابور افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در همه دوره‌های انتخابات تاکنون زمان رای‌گیری تمدید شده که نشانگر مشارکت همه‌جانبه مردم در تمامی موارد انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
وی ادامه داد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مشروعیت خود را از طریق آراء مردم کسب کرده بنابراین تلاش همه ارکان نظام متمرکز بر جلوگیری از ایراد هرگونه خدشه‌ نسبت به سلامت انتخابات است.

رئیس دادگستری نیشابور همچنین گفت: رسانه‌ها باید به چالش کشیدن مراجع قانونی را به پس از زمان انتخابات موکول کنند و در این فصل وارد چنین موضوعاتی نشوند.
وی افزود: نظارتهای در نظر گرفته شده بر روند اجرای همه مراحل مختلف انتخابات موجب کاهش میزان وقوع جرم و ورود آرای شبهه‌دار به صندوقهای رای شده است.

حکمتی‌پور ادامه داد: با نگاهی منصفانه نسبت به مراحل رای‌گیری در روند انتخابات مشخص می‌شود که بر اساس تمهیدات اندیشیده شده کمترین امکان وقوع تخلف در جریان انتخابات وجود دارد.
وی همچنین به تلاش‌های شوم دشمنان نظام برای طرح مسائل قومی و دامن زدن به اختلافات مذهبی با هدف تفرقه‌افکنی اشاره و بیان کرد: دشمن از این طریق در پی ایجاد تشکیک در سلامت انتخابات است لذا می‌بایست بطور جد از وقوع چنین مواردی پرهیز شود.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دوم اسفند ماه آتی برگزار خواهد شد.
ثبت شده در :سامانه خبری نیشابور پیام
خبر شهری - نیشابور پیام
کد خبر : 61574088958