دانلود نرم افزار
لینک این خبر توسط نرم افزار نیشابور پیام ارسال شده است

مراسم تودیع و معارفه فرماندار نیشابور برگزار شد

12 : 0 - 1398-9-6
شورای اداری نیشابور

علیرضا قامتی به موجب حکم استاندار خراسان‌رضوی با حفظ پست سازمانی به سمت سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان نیشابور منصوب شد.

مراسم تودیع و معارفه معاون استاندار و فرماندار نیشابور امروز سه‌شنبه با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری خراسان رضوی، امام جمعه نیشابور، نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی و جمعی از  مسئولان و مدیران نیشابور در سالن اجتماعات شهیدعابد فرمانداری این شهرستان برگزار شد؛ این مراسم بنا بود سوم آذرماه برگزار شود که در صبح همان روز لغو گردید.

در این مراسم حجت‌الاسلام سید قاسم یعقوبی امام جمعه نیشابور با بیان این نکته که تغییر و تحول در همه پدیده‌های عالم پذیرفته شده‌است، عنوان‌کرد: راه ما راه استقلال و عزت کشور و خدمت به مردم و راه ایستادگی در مقابل شیطنت‌های دشمنان است. دشمنانی که به دنبال فرصت هستند که از هر راهی که شده به کشور ما آسیب بزنند و برای این که اقتصاد و دارایی، امکانات و ثروت را مورد تهدید و هجمه قرار بدهند خواب‌هایی دیده‌اند.

وی ادامه داد: در همین فتنه اخیر عده‌ای اندک با آتش افروزی می‌خواستند برای خود حرکت چشم پرکنی را به دنیا مخابره‌ کنند؛ آمریکا باتحریم و ضربه اقتصادی و عوامل و پیروان او در داخل با خسارت و آتش‌زدن به اموال دولتی و مردم هر دو یک حرف را می‌زنند و وظیفه ما در مقابل آن مقاومت و اقتصاد مقاومتی است؛ همین کاری که در استان توسط استاندار شروع شده‌است که امیدواریم حرکت بسیار ارزشمندی در استان برای مسائل اقتصادی باشد.

وی با بیان این جمله که مسئولیت همه ما مقابله با نیت شوم و خبیث دشمن و تلاش برای رونق اقتصادی در جامعه و جبران خسارات و آسیب‌های وارده به مردم است، گفت: مردم اگر چه در صحنه هستند و حضورشان نشان داد که چقدر آمادگی برای مقابله دارند، اما مردم با این شرایط اقتصادی و اجرای طرح هدفمندکردن یارانه‌ها و گرانی بنزین نگران خیزش‌ها و موج‌های گرانی هستند.

حجت‌الاسلام یعقوبی ادامه‌داد: مردم گرانی بنزین را تحمل می‌کنند چون اصلی شناخته‌شده‌است و مردم می‌فهمند که اقتصاد کشور به چنین تحولاتی نیاز دارد اما انتظاری که از ما دارند این است که با قدرت وارد کار شده و جلوی موج گرانی در سایر کالاها را بگیریم.

وی اظهارکرد: دولت تاکنون در کنترل بازار خیلی موفق نبوده و باید در این کار جدی واردشده و اقدام کند، اگر مردم نسبت به قدرت دولت و مقابله با موج گرانی‌ها اطمینان حاصل کنند، آرام می‌شوند چون می‌دانند امنیت کشور پایگاه محکمی دارد.
 
وی گفت: تقاضا داریم دولت در جهت مبارزه با گرانی همت مضاعف داشته‌باشد و الان که دولت طرح هدفمند کردن یارانه‌ها را اجرا کرده و هزینه بسیاری برای آن پرداخت شده‌است اجازه ندهیم هزینه‌های سیاسی و اجتماعی به این هزینه‌ها افزوده‌شود.

امام‌جمعه نیشابور با تاکید بر وجود وحدت و همدلی در میان مسئولان شهرستان و پیش‌برد کارها با مشارکت یکدیگر، بیان‌کرد: ما از وارد شدن شوک‌ها هراسی نداریم و به پذیرفتن شوک عادت کرده‌ایم. شب می‌خوابیم و صبح بیدار می‌شویم بنزین گران می‌شود، شب می‌خوابیم و صبح بیدار می‌شویم به ناگاه فرماندار عوض می‌شود گویا دولت دارد ما را تمرین می‌دهد و برای کارهای سنگین‌تر ورزیده می‌کند.

هدف از طرح سهمیه‌بندی بنزین توزیع عادلانه یارانه انرژی برای دهک‌های پایین جامعه است

در ادامه حمید گرمابی نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه ارزیابی موفقیت و عدم موفقیت هر شخص به شرایط موجود بستگی دارد، عنوان‌کرد: اصولا آب هم که مظهر پاکی و حیات است اگر مدتی در یک جا بماند آن شرایط پاکی و مناسب را ندارد و شاید این تغییر مدیریت‌ها در این شرایط حساس خیر است.

وی تصریح‌کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری درباره افزایش تولید در تمام زمینه‌ها، یکی از وظایف اصلی در این شرایط مباحث اقتصادی است که منشا بسیاری از مشکلات فعلی ماست که امیدواریم با تغییر مدیریتی در شهرستان شاهد رونق بیشتر تولید و اقتصاد و کاهش فشار اقتصادی بر مردم باشیم.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اجرای طرح سهمیه بندی بنزین بیان‌کرد: هدف از گرانی بنزین توزیع عادلانه یارانه انرژی برای دهک‌های پایین جامعه است که باید بهره بیشتری از این نعمت خدادادی ببرند و اجرای این طرح باید اولویت اول همه ما باشد و قطعا در مجلس در کنار مسئولان دولتی و سایر قوا به این مهم توجه داریم که یارانه‌های انرژی به دهک‌هایی که مستحق هستند بیشتر داده شود و شرایط فعلی این طور ادامه پیدا نکند که کسی که درآمد بیشتری دارد بیشتر از این یارانه‌ها بهره ببرد.

امروز مراسم تودیع و معارفه سرپرست فرمانداری شهرستان نیشابور برگزار شد و در این مراسم از زحمات سعید شیبانی نوقابی که پیش از این به مدت سه سال مسئولیت فرمانداری این شهرستان را برعهده داشت تقدیر و علیرضا قامتی طویل به موجب حکم استاندار خراسان‌رضوی با حفظ پست سازمانی به سمت سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری نیشابور منصوب شد.

قامتی سابقه فرمانداری شهرستان قوچان، سرپرستی معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی و مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان رضوی را در کارنامه خود دارد.
ثبت شده در :سامانه خبری نیشابور پیام
خبر شهری - فرمانداری
کد خبر : 81574846910