دانلود نرم افزار
لینک این خبر توسط نرم افزار نیشابور پیام ارسال شده است

برگزاری پیاده روی جاماندگان اربعین در نیشابور

17 : 0 - 1398-7-23
برگزاری پیاده روی جاماندگان اربعین در نیشابور
جاماندگان اربعین در نیشابور، روز اربعین سید و سالار شهیدان از تکیه اباالفضلی به سمت حرم امامزادگان محروق و ابراهیم(ع) پیاده روی می‌کنند.

 دبیر ستاد مردمی جاماندگان اربعین حسینی شهرستان نیشابور امروز گفت: مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین برای دومین سال پیاپی همزمان با سراسر کشور در نیشابور نیز برگزار می شود.

برگزاری پیاده روی جاماندگان اربعین در نیشابور

حجت الاسلام رضا حاجی بگلو افزود: در این مراسم کسانیکه توفیق شرکت در پیاده‌روی اربعین در کشور عراق در مسیر نجف و کربلا را نداشته اند در مسیرهای مشخصی اقدام به پیاده‌روی می‌کنند.

وی گفت: کاروان عظیم عاشقان ابا عبدالله الحسین (ع) شهر نیشابور با عنوان جاماندگان کربلای حسینی امسال برای دومین سال پیاپی به تاسی از پیاده روی میلیون‌ها عاشق سیدالشهداء (ع) راهپیمائی می کنند.

حجت الاسلام حاجی بگلو افزود: عزاداران حسینی و جاماندگان اربعین در نیشابور ساعت 9 صبح روز شنبه 27 مهر مصادف با روز اربعین حسینی از مقابل تکیه اباالفضلی به سمت حرم امامزادگان محروق و ابراهیم (ع) به یاد زائران اربعین پیاده می روند.

او با اشاره به اینکه در این مسیر هفده موکب از عزاداران پذیرایی می کنند گفت: چهارده کمک هزینه جایزه سفر کربلا به قید قرعه به شرکت کنندگان و کسانیکه کلمه «اربعین» را به  شماره 500022010 پیامک کنند اهداء می شود.

دبیر ستاد مردمی جاماندگان اربعین حسینی شهرستان نیشابور افزود: جاماندگان اربعین در نیشابور پس از طی مسافت بیش از  5 کیلومتری تکیه ابوالفضلی تا امامزادگان محروق و ابراهیم (ع) به قرائت زیارت اربعین خواهند پرداخت و با مرثیه سرائی ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به عزاداری می پردازند.
ثبت شده در :سامانه خبری نیشابور پیام
خبر شهری - نیشابور پیام
کد خبر : 91571149337